• Turkish (Turkiye)
  • English (United Kingdom)

UN Global Compact 10th Principle Anniversary Event (10 December, New York)

Etik ve İtibar Derneği üyesi olan şirketimiz TEİD ile birlikte 10 Aralık 2014 tarihinde New York’ ta Birleşmiş Milletler nezdinde düzenlenen  ‘’UN Global 10th Principle Anniversary Event / BM Küresel İlkeler Sözleşmesi 10. Yıldönümü Etkinliğine’’ katılmıştır.


Etkinlikte yolsuzlukla mücadelede geçen 10 yıl içerisinde kat edilen mesafe ve ulaşılan hedefler ile acil ve inovatif rüşvet ve yolsuzluk karşıtı önlemlerin neler olabileceği konuları ele alınmıştır. Çoğunluğu yatırımcılar ve iş dünyasından oluşan 200 den fazla katılımcı, Türkiye’nin de içinde olduğu yükselen piyasalar içerisindeki yolsuzluk ile mücadele gayretleri ve bu gayretler içerisinde iş dünyasının rolünün neler olabileceği konularında tartışmalar gerçekleştirmiştir.


TEİD Genel Sekreteri Sn. Tayfun ZAMAN tarafından Türkiye’de İGMD bünyesinde başlatılan Gümrük Müşavirliği Etik Değerleri Beyannamesi girişimi hakkında bilgi verilmiş ve yolsuzluk ile kollektif mücadele örneği olabilecek girişim, katılımcılar tarafından büyük ilgi görmüştür.
Bilgilerinize sunarız.

Joomlart